Snižování stropů, montáž minerálních podhledů, dekorativních stavebních prvků a lišt. Prodej tapet.

Podklad:

Musí být čistý, suchý, zbavený starých nátěrů, pevný a nejlépe napenetrovaný.

 

Příprava a rozměření:

budete potřebovat označit střed stropu provázkem nataženým úhlopříčkou, nebo rozměřit osu od lustru (je li uprostřed stropu). Dále potřebujete špachtli na nanášení lepidla, pravítko, ostrý nůž (nejlépe s odlamovací čepelí) a desku, na které budete řezat kazety.

 

Lepení:

Naneste lepidlo na zadní stranu kazety, nejméně v pěti až devíti bodech o velikosti množství kávové lžičky, a nalepte od středu stropu lehkým přitlačením. Vyrovnejte a druhou kazetu nalepte na dotek k předchozí  Je dobré lepit hrany kazet k sobě, aby se časem netvořily škvíry důsledkem vysychání desek, transparentním lepidlem Titan S. Dejte pozor na orientaci u směrových vzorů. Kraje nejdříve změřte, uřízněte a dolepte. U kazet s hrubým vzorem je lepší nalepit nejdříve okrajové lišty a kazety doříznout k liště na dotek.


Lepení lišt:

Začínáme od rohů. Úhel 90°: Položíme lištu na řezací desku stranou, která patří ke stropu seřízneme pod úhlem 45° kolmo k desce. Zařízneme také druhý konec lišty, abychom se zbavily otřepů nebo otlaků konce lišty. V případě, že lepíme lišty před lepením kazet. Naneseme lepidlo na na stranu lišty, která přijde na stěnu a přilepíme. Případné nerovnosti ke stropu vypodložíme odřezky z lišt nebo polystyrenu. V případě, že lepíme lišty na kazety lepíme i stranu na strop. Druhou lištu opět seřízneme pod úhlem 45° kolmo k desce, ale na druhém konci lišty. Odzkoušíme přiložením k již přilepené liště a případně upravíme. Jestli že spoj sedí naneseme lepidlo a přilepíme.Takto připravíme rohy a kouty a doplníme lištami o 1 až 3 mm ( podle délky stěny) většími, než je mezera na doplnění.

15.09.2013 20:03:18
pelan.langr
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one